Pre aktualne informácie klikni na:


KOMUNÁLNE VOĽBY

Kandidát na primátor Ružomberka


Žilinský kraj na facebooku
Žilinský kraj na stránkach KDH
25 rokov KDH
Voľby do NRSR 2016

Kandidáti ZA kraja
R O K        2010

Snem KDH v Bratislave
101217, TO KR v ŽK
V Bratislave sa 4.decembra uskutočnil Snem KDH, ktorý prvý krát zasadal v hlavnom meste Bratislava. Snem bol volebný, na ktorom si delegáti zvolili predsedu Jána Figeľa, podpredsedov J.Hudackého, D.Lipšica, J.Brocku, P.Abrhana, J.Žitňanskú, I.Uhliarika a členov Rady KDH. Viac ...(Červené je dobré víno, nie politika.)

Výsledky komunálnych volieb v Žilinskom kraji
101128, TO KR v ŽK
V Žilinskom kraji má KDH 4 primátorov, 39 starostov a cca 370 poslancov. Blahoželáme všetkým zvoleným kandidátom a prajeme veľa síl k ich náročnej a zodpovednej práci. Zvolenie je hlavne záväzkom k práci, na vytváranie slušných a spravodlivých podmienok života pre ľudí v mestách a obciach. Viac ...

Michal Slašťan bude kandidovať na podpredsedu KDH.
101112, TO KR v ŽK
Zasadnutie Krajskej rady /KR/ sa uskutočnilo 12.11.2010 v Ružomberku. Program bol zameraný na komunálne voľby a prípravu na Snem KDH, ako i na voľby vedenia Krajskej rady. Vážnosť tém Krajskej rady potvrdil aj čas, ktorý KR zasadala /cca 3,5 hodiny/.
Závery KR:
1.Krajská rada na svojom zasadnutí navrhla a podporuje na podpredsedu KDH Michala Slašťana, primátora Ružomberka.
2.Žilinskí delegáti budú podporovať počet štyroch podpredsedov KDH.

Informácie z okresných snemov KDH v Žilinskom kraji.
101112, TO KR v ŽK
Celoslovenského snemu KDH predchádzajú okresné, tak sa udialo aj v Žilinskom kraji. Viac ...

Tlačová konferencia k cestovnému ruchu v Oščadnici.
101112, TO KR v ŽK
V sobotu 6.novembra 2010 sa uskutočnila tlačová konferencia k cestovnému ruchu v hoteli Marlene v Oščadnici. Tlačovku zvolal Milan Gura, kandidát na primátora Čadce, Peter Belinský generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre cestovný ruch /SARC/ a Marián Plevko kandidát na starostu v Oščadnici. Viac ...

MUDr.Ľubomír Bažíkom, kandidát na primátora v Žiline
101017, TO KR v ŽK
Rozhovor Ľ.Bažíka na stretnutí starostov a primátorov v Ružomberku pre TV KDH. [Video]
Tlačová konferencia Ľubomíra Bažíka k výzve pre Ivana Harmana primátora Žiliny www.sme.sk


Okresný snem okresu Tvrdošín
101011, TO KR v ŽK
V Zuberci rokoval Okresný snem okresu Tvrdošín, ktorý vyhodnotil minulé obdobie, zaoberal voľbami funkcionárov a prípravou na komunálne voľby. Okresný snem moderoval F.Adamčák.
M.Fronc informoval o pôsobení KDH a koalície v NR SR, a jeho iniciatívu v Bruseli. Krajskými koaličnými rokovaniami sa zaoberal L.Štefanec. P.Bobula sa venoval komunálnymi voľbami, informoval o kandidátoch KDH. M.Dilong predstavil volebnú príručku ku komunálnym voľbám "Ako uspieť v komunálnych voľbách". Ľ.Šteiniger informoval o poslednom zasadaní Krajskej rady a rokovania Zastupiteľstva ŽSK. J.Hudec hovoril o situácii v oblasti cestovného ruchu.
V diskusii rezonovala otázka zastúpenia ľudí z Oravy v štruktúrach KDH a NR SR. Okresný snem zvolil za:
predsedu Vladimíra Šišku
podpredsedov F.Adamčáka a M.Kendralovú
kandidáta člena Rady KDH J.Šiškoviča a jeho náhradníka V.Šišku.
OKK-M.Ondroša, Š.Baču ml. a O.Tuku
delegátov snemu - F.Adamčáka, M.Kendralovú a M.Železníka.
Na sneme boli udelené aj pamätné diplomy pri príležitosti 20.výročia vzniku KDH. Ocenení boli: Ľudovít Gasper a Štefan Koma - KDK Liesek, František Bažík, Ján Bistar, Ladislav Bistar a Alojz Filek - KDK Zuberec
Z rokovania Rady KDH v Ružomberku
101011, TO KR v ŽK
Predseda KDH Ján Fígeľ zvolal rokovanie Rady KDH na 9.10.10 do Ružomberka. Rada sa zoberala vnútropolitickou situáciou, komunálnymi voľbymi a prípravou na snem KDH. Viac ...
Hrušovský otvoril hasičskú zbrojnicu v Liptovskej Teplej.
101010, TO KR v ŽK

Slávnostné otvorenie hasičskej zbrojnice otvoril starosta obce Liptovská Teplá V.Šimalčík. Prítomným sa prihovoril aj podpredseda NR SR P.Hrušovský. Po vysvätení objektu starosta obce spolu s P.Hrušovským prestrihli pásku na hasičskej zbrojnici.
Po prestrihnutí pásky si prítomní prezreli nové priestory. Po prehliadke si hostia aj obyvatelia obce pochutnali na chutnom guláši.


Rokovanie starostov, primátorov a regionálnych poslancov bolo v Ružomberku
101009, TO KR v ŽK
Stretnutie sa uskutočnilo 8.10.10, na rokovaní sa zúčastnili členovia vedenia KDH a poslanci NR SR.
Predseda KDH Ján Figeľ pripomenul, že zmena sa uskutočnila, no nie je to len o zmene, ale je nevyhnutná aj odbornosť, zodpovednosť a transparentnosť. Uvedené priority musia platiť na každom stupni verejnej správy.
Hostia aj zúčastnení veria v úspech kandidátov KDH v komunálnych voľbách.
Právo na výhradu vo svedomí
101009, TO KR v ŽK
Prístup žien k zákonnej lekárskej starostlivosti: problém neregulovaného používania výhrady vo svedomí je názov dokumentu Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, ktorý bol prerokovaný v Strasburgu 7. októbra.
Treba vyzdvihnúť iniciatívu poslanca za KDH Martina Fronca, ktorý bol spoluautorom viacerých pozmeňovacích návrhov, dokumentu, ktorý predložila britská poslankyňa Christine McCafferty, členka skupiny socialistov. Martin Fronc absolvoval mnohé diskusie a získal na stranu obrany práva na výhradu vo svedomí viacerých odporcov či nerozhodných. Viac ...
Okresný snem v Dolnom Kubíne odštartoval okresné snemy v Žilinskom kraji.
100928, TO KR v ŽK
V nedeľu 26.9.10 sa uskutočnil Okresný snem v reštaurácii NONTANA v Dolnom Kubíne. Snemu sa zúčastnil predseda hnutia J.Fígeľ, poslanec EP M.Mikolášik, poslanec NR SR M.Fronc, krajský predseda L.Štefanec a krajský tajomník Ľ.Šteiniger. viac ...
Okresný snem v Turčianskych Tepliciach potvrdil svoje vedenie na ďalšie štyri roky.
100928, TO KR v ŽK
V nedeľu 26.9.10 snemovali aj KDH-áci v okresu Turčianske Teplice. Snem, po správach o činnosti, stave hnutia a kontrolnej komisie v okrese nasledovali voľby. viac ...
Reakcia na článok Hospodárskych novín Figeľ zastavil aj diaľnicu do Poľska uverejnený 10. Septembra 2010.
100911, TO KR v ŽK
Odmietam tvrdenia, že som zastavil výstavbu diaľnic na Slovensku. Tvrdenie, že som stopol prvý balík PPP, nie je pravdivý. Koncesionár nezabezpečil financovanie v stanovenom termíne, hoci bol viac ...
MUDr.Ľubomír Bažík - kandidát na primátora Žiliny
100627, TO KR v ŽK
Mestský koordinačný výbor KDH /MKV KDH/na svojom zasadnutí dňa 25. júna 2010 rozhodol o kandidátovi na primátora Žiliny a za kandidáta zvolil MUDr. Ľubomíra Bažíka.
Kandidát na primátora mesta Žilina MUDr. Ľubomír Bažík sa bude snažiť získať podporu pre svoju kandidatúru u iných strán. V najbližších týždňoch vystúpi zo svojím programom, prioritou budú antikorupčné programy a šetrenie verejnými zdrojmi.
Následne MKV KDH bude venovať úsilie vytvorenie kandidátky skladajúcej sa z osobností, ktorí spĺňajú morálne kritériá a ktorí majú šancu byť zvolení za poslancov mestského zastupiteľstva v Žiline naprieč politickým spektrom a občianskych kandidátov.
Žilinský kraj má jedného poslanca NR SR
100618, TO KR v ŽK
Žilinský kraj má zastúpenie v NR SR v osobe Martina Fronca, dnes 18.6.2010 si prevzal osvedčenie poslanca NR SR. Fronc skončil na desiatom mieste, z ktorého aj kandidoval. Prvým náhradníkom z nášho kraja je Stanislav Bella, ktorý je na 23.mieste. Viac o umiestnení a výsledkoch ostatných kandidátov si môžete pozrieť na www.kdhza.sk/vys_nrsr2010.htm
Stretnutie v Rajeckých Tepliciach.
100524, TO KR v ŽK
Sobota 22.5.2010 v Rajeckých Tepliciach patrila miestnemu klubu KDH, ktoré zorganizovalo klubové a zároveň predvolebné stretnutie. Popoludní sa v Rajeckých Tepliciach zúčastnili viacerí hostia, kandidáti na poslancov do NRSR M.Fronc, A.Sočuvka, D.Lipšic, J.Žitňanská Ľ.Šteiniger a domáca M.Dobešová, ktorá sa podieľala aj na príprave. Jedným z hostí bol i člen predsedníctva P.Belinský, poslankyňa NRSR Ľ:Mušková a technicky vypomohol aj regionálny tajomník Ľ.Potočiar.
Všetci si pochutili na dobrom guláši a pivku, deti malinovke.
V rámci predvolebných stretnutí KDH pripravilo pre deti aj trampolínu, na ktorej deti ukázali svoje akrobatické výkony. Dospelí sa v diskusii dozvedeli o plánoch jednotlivých kandidátov, zámeroch KDH i volebnom programe. Deti zasa ochutnali volebné cukríky.
Ďakujeme klubu KDH v Rajeckých Tepliciach pod vedením D.Pagáčovej.
Stretnutie so zástupcom Britskej ambasády
100524, TO KR v ŽK
Zástupcovia KDH v Žilinského kraja Štefanec, Belinský, Weber a Šteiniger sa v Žiline stretli s Andrewom Pittamom, šéfom Politickej a tlačovej sekcie a Máriou Leitnerovou.
Pittam sa informoval o pôsobení KDH na regionálnej i komunálnej úrovni, prípravach do budúcich komunálnych volieb, Zaujímala ho aj spolupráca s inými politickými stranami, vzťahmi KDH a primátorom Žiliny, ... .
Hovorili sme aj o význame spolupráce Slovenských a Britských podnikateľov, ktoré má význam pre obidve strany, možnosti cestovného ruchu na Slovensku, atď.
Témou rozhovoru boli aj parlamentné voľby a ich priebeh a vízie, čistota vo verejnom živote, a ďalšie témy.
Druhé kolo výjazdov do ZA kraja
100524, TO KR v ŽK
17.mája sa výjazdy kandidátov do NRSR uskutočnili na Orave M.Fronc, v Bytči a Tepličke nad Váhom D.Lipšic, J.Žitňanská a Ľ.Bažík, na Turci J.Figeľ. Predseda KDH ukončil návštevu ZA kraja v Liptovských Sliačoch stretnutím s klubom KDH 18.mája sa v stretnutia uskutočnili na Liptove s P.Abrhanom, na Kysuciach s M.Froncom, P.Muranským, Ľ.Šteinigerom a Ľ.Bažíkom, na Turci sme sa mohli stretnúť s M.Sabolovou.
Stretnutie s mladými v Kysuckom Novom Meste 18.mája
100524, TO KR v ŽK
Čo nové v politike? Je dobré podporiť Grécko? Viete si predstaviť pôsobiť v novej politickej strane? Také a ďalšie boli otázky, ktoré položili mladí z KNM v debate s poslancom NRSR M.Froncom. Do diskusie sa zapojil i kandidát na poslanca NRSR L.Šteiniger.
Plánované hodinové stretnutie trvalo niečo cez dve hodiny. Uvedené stretnutie je ďalším zo stretnutí pri káve, ktoré M.Fronc organizuje po Slovensku. Prajeme mu veľa úspechov.
Informácie zo zasadnutia Krajskej rady
100524, TO KR v ŽK
V Dolnej Tižine sa 12.5.2010 uskutočnilo riadne zasadnutie Krajskej rady, ktorá sa na svojom zasadnutí zaoberala kampaňou pre voľby do NRSR. Stretnutia majú tri úrovne:
1. s účasťou prvej dvadsiatky kandidátov počas troch kôl výjazdov
2. odpoludnia s regionálnymi kandidátmi v okresných mestách
3. prítomnosť v kluboch a obciach
Rokovanie sa zaoberalo aj pôsobením poslaneckého klubu pri ŽSK, plánovanie mediálneho pôsobenia klubu i Krajskej rady.
Deň matiek v KNM, ZA a Turanoch
100524, TO KR v ŽK
Námestie Kysuckého Nového Mesta ožilo 9.5.2010 už tradičným rozdávaním kvetov ženám matkám k ich sviatku. Odovzdávania sa zúčastnil kandidát na poslanca NRSR Ľ.Šteiniger, predseda klubu KDH v KNM M.Neveďal a mladí z KDMS.
Matky obdarovali bielou ružou i Žiline, ktorého sa zúčastnili kandidáti na poslancov do NRSR i ďalší členovia KDH.
Tradične aj v Turanoch klub KDH a obecný úrad pripravili príjemné odpoludnie s kultúrnym programom pre matky. Kultúrneho podujatia sa zúčastnil P:Belica a Ľ.Šteiniger.
KDH odborne pripravuje svojich kandidátov
100524, TO KR v ŽK
V dňoch 29.4. až 1.5.2010 sa uskutočnilo školenie kandidátov na poslancov do NRSR ako i kandidátov na starostov a komunálnych poslancov. KDH si je vedomé nevyhnutnosti stáleho odborného rastu svojich ľudí, ktorí sa chystajú zastávať funkcie na rôznych postoch verejného života. Neplánovanou súčasťou školenia bolo i stavanie mája. Účastníci odchádzali s novými poznatkami, skúsenosťami, ktoré môžu využiť v praxi. Školenia budú pokračovať i naďalej.
Predstavitelai KDH v ZA kraji 26.,27. a 28.4.2010
100524, TO KR v ŽK
26.4.2010 sa uskutočnili stretnutia s občanmi v Žiline a Bytči M.Sobolová, na Turci bol P.Hrušovský, D.Lipšic a J.Žitňanská, okres Tvrdošín navštívil J.Hudacká a P.Muranský
27. sme sa stretli v Námestovskom okrese s J.Figeľom, v Ružomberku s P.Muranským
28. sa ukončil výjazd do ZA kraja mítingom o 16.00 v Žiline na námestí A.Hlinku. Dopoludnia sa uskutočnili stretnutia v Liptovskom Mikuláši a Ružomberku s M.Froncom, D.Lipšicom a J.Žiňanskou, Dolnom Kubíne s P.Muranským, v Žilinskom okrese s J.Figeľom.
Stretnutí sa zúčastňovali aj kandidáti zo ZA kraja S.Bella, Ľ:Šteiniger, M.Kianičková, V.Šiška, P.Belica a ďalší.
Stretnutie kandidátov na poslancov v Martine
10, TO KR v ŽK
Do Martina zvolal predsedsa KDH J.Figeľ všetkých kandidátov na poslancov do NR SR vo voľbách 12.júna 2010.
K účastníkom sa prihovoril predsedsa hnutia J.Figeľ, vyzdvihol volebný program, ktorý je ponukou pre lepšie podmienky života na Slovensku. Pripomenul, že víťaz je ten, kto vytvorí väčšinu. Poprial všetkým prítomným a Slovensku, aby KDH bolo dobrou cestou.
Predseda Konzília A.Ďurkovský priblížil program po obsahovej stránke. Program má 15 pripritných bodov.
Predseda volebného štábu P.Abrhan informoval o priebehu volebnej kampane jej formu a obsah. Kampaň má niekoľko fáz, ktoré sú prezentované cez billboardy a mediálne výstupy v denníkoch, týždenníkoch i mesačníkoch. Informoval o prioritách vedenia volebnej kampane.
V diskusii J.Figeľ hovoril o prechode KDH na bielu farbu, ktorá odráža čisté svedomie a čistý stôl. Biela farba bude v kampani nosnou. "Bolo zlé, keď herci robili politiku a politici hrali divadlo. Teraz je zlé, keď robia politiku podnikatelia a politici podnikajú."
Nádej pre Haiti 13.apríla 2010
100524, TO KR v ŽK
Vladimír Krčméry, Martin Fronc a Peter Belinský si zobrali pod svoju záštitu koncert, ktorého výťažok smeroval na pomoc pre Haiti.
Divákom sa prihovorili aj sestra Anna Ciganpálova, Augustín Vrecko misionári z Haiti, ktorí priamo zažívali útrapy Haiťanov. V.Krčméry informoval o pomoci pre Haiti i o aktivitách, ktoré má na Haiti vysoká ško sv.Alžbety v Bartislave.
Na koncerte vystupovali Zizana Smatanová, Tomáš Bezdeda a Stanislav Šurin v hre na organ.
Prispieť na pomoc môžete aj vy na účet číslo 20286026/6500, názov účtu Boj proti hladu.
Starostovia, primátori a poslanci VÚC rokovali v Ružomberku.
100524, TO KR v ŽK
V Ružomberku sa 9.4.2010 uskutočnilo stretnutie Klubu miestnej a regionálnej samosprávy /KPMaRS/. Rokovania sa zúčastnili aj členovia vedenia KDH Figeľ, Uhliarik, Bracoka, Bobula, Hrušovský, Sabolová, Lipšic, Žitňanská, Ďurkovský.
Prítomných privítal a stretnutie otvoril primátor Ružomberka a predseda KPMaRS M.Slašťan. Vo svojom príhovore predstavil aj nové predsedníctvo KPMaRS. Medzi účastníkmi boli aj primátor Košíc Knapík, Trnavy Bošnák.
Predseda KDH J.Figeľ vo svojom stretnutí predstavil v skrátenej forme volebný program KDH. Čistota verejného života a ekonomická čistota je prioritou úspechu pre Slovensko.
O práci volebného štábu, prípravách, štýle kampane a jej jednotlivých fázach informoval člen volebného štábu Ľ.Šteiniger.
V bode ku komunálnym vystúpil P.Bobula, ktorý informoval o prípravách a význame pôsobenia predstaviteľov KDH v komunálnej sfére.
V diskusii viacerí informovali svojom pôsobení a praktikách súčastnej vlády, hlavne v oblasti využívania fondov. Nedostatku finančných prostriedkov pre fungovanie samosprávy a ich neustále znižovanie. O postoji KDH, jeden mandát stačí. Starosta Snežnici žiadal, aby KDH prispelo k zníženiu administratívy, ktorá samosprávy trápi. "Sú to haldy stromov, ktoré musíme zrezať, aby sme splnili všetky požiadavky na vedenie administratívy". D.Lipšic diskutoval o podobnej situácii aj v oblasti podnikania. Ľ.Bažík požiadal o aktívnejšiu spoluprácu poslancov NRSR so samosprávou.
Ján Figeľ v Tepličke nad Váhom
100524, TO KR v ŽK
Okresná rada zasadala 24.3.2010 v Tepličke nad Váhom, niesla sa v znamení osláv 20.výročia existencie KDH v Žiline. Zasadnutie sa neoficiálne začalo účasťou na sv.omši. Bolo za čo ďakovať i prosiť do budúcnosti. Slávnostného zasadnutia sa zúčastnil predseda KDH Ján Figeľ a ďalši hostia. Zúčastnení si krátko pripomenuli 20.ročnú históriu KDH v Žilinskom okrese. Slová boli doplnené fotoprojekciou
Predseda OC L.Štefanec spolu s J.Figeľom, M.Froncom a ďalšími odovzdali pamätné listy ľuďom, ktorí sa výrazne podieľali na budovaní hnutia v Žilinskom okrese. Medzi ocenenými boli:
Po skončení sa J.Figel stretol v Martinovom dvore pri pive a kofole s mladými. Živá diskusia sa skončila neskoro v noci. Mladí boli veľmi radi, že sa mohli stretnúť s predsedom hnutia. Situácia na Slovenskej politickej scéne nie je jednoduchá. Korupcia a klientelizmus neobyčajne rozkvitá, je nevyhnutné túto situáciu zmeniť. Aj preto sa chce KDH zasadiť o čistotu verejného života.
VI.ročník Erdútskeho horizontu
100524, TO KR v ŽK
V Oravskej Lesnej sa 13.3.2010 uskutočnil VI.ročník Erdútskeho horizontu, pochodu s bežkami aj pešo sa zúčastnilo veľa domácich i hostí z okolia Oravskej Lesnej, Kysúc, aj mimo hraníc Slovenska.
Prechod krásnou zasneženou prírodou prišli podporiť aj poslanec NRSR M.Fronc a krajský tajomník Ľ.Šteiniger.
Spomienka na 20 rokov KDH v Čadci.
100309, TO KR v ŽK
Okresná rada v Čadci si na slávnostnom zasadnutí zaspomínala na začiatky KDH v okrese. S odstupom času zhodnotili svoje pôsobenie, zaspomínali na chvíle ťažké i veselé. Hovorili o postavení KDH v okrese v súčasnej dobe o jeho možnostiach. Všetci zúčastnení živo diskutovali. Hosťami boli O.Gábriš, Š.Homolová, P.Dlabač a krajský tajomník Ľ.Šteiniger, ktorý sa zúčastneným prihovoril.
Okresná rada OC KDH Bytča.
100304, TO KR v ŽK
Okresná rada sa zaoberala prípravami na voľby do NR SR a tiež komunálne voľby. Okrem pracovnej časti Okresnej rady si zúčastnení pripomenuli aj 20 rokov histórie KDH na Slovensku a pôsobenia KDH aj v okrese Bytča. Na zasadnutí rady predseda OC udelil pamätné listy. Hosťami na zasadnutí rady boli krajský tajomník Ľ.Šteiniger a regionálny tajomník Ľ.Potočiar.
Zhromaždenie KDK v Malatinej.
100228, TO KR v ŽK
V nedeľu 28.februára v Malatinej sa uskutočnilo Zhromaždenie klubu KDH. Zhromaždenie sa zaoberalo zhodnotením minulého roku správou o činnosti a hospodárení.
Zaoberali sa i voľbami do NRSR a schválili si kandidátov do komunálnych volieb.
Ďalším bodom programu bolo pripomenutie si 20.rokov KDH a pri tejto príležitosti odovzdanie diplomov, udelených Okresným centrom.
Prihovorili sa aj hostia V.Šiška predseda OC Tvrdošín, Ľ.Šteiniger krajský tajomník, L.Štefanec krajský predseda a J.Šiškovič regionálny tajomník.
30.ročník PRECHODU LOMNIANSKYM CHOTÁROM.
100227, TO KR v ŽK
V sobotu 27.februára sa uskutočnil 30.ročník "PRECHODU LOMNIANSKYM CHOTÁROM" v Lomnej, dedinke na Orave. Cez 200 účastníkov prešlo trať 27 km dlhú. Účastníci boli z Oravy, z Kysúc, Českej republiky i Nemecka. Kysučania prišli v hojnom zastúpení autobusom.
Organizátorom bola obec Lomná a TJ v Lomnej. Na začiatku bol dážď, chvíľami sneženie i slnko. Prechod odštartoval starosta obce J.Straka. Hosťami boli Ľ.Šteiniger a M.Fronc, ktorý sa účastníkom aj prihovoril.
Štartoval bol o 9.00 hod od domu kultúry. Na pol trasy bola zastávka s občerstvením, varenou klobásou a teplým čajom. Od cca 13.hod prichádzali do cieľa prví účastníci prechodu. V cieli čakal chutný guláš a ďalšie občerstvenie. Veľmi príjemný deň medzi turistami.
Pripomenuli si 20.výročie založenia KDH
100223, TO KR v ŽK
23.2.2010 a uskutočnilo slávnostné stretnutie členov KDH z Ružomberského okresu, pri príležitosti 20.výročia založenia KDH, ktoré moderoval regionálny tajomník R.Salák.
P.Bobula ako historik KDH zaspomínal na uplynulé obdobie KDH, jeho vývoj a úspechy v rámci Slovenska.
Jozef Milan predseda OC KDH priblížil históriu a zhodnotil prácu v okrese Ružomberok. Zaspomínali si aj zúčastnení, ako začínali v Ružomberku a čo za 20.rokov zažili. V diskusii vystúpil S.Bella, M.Slašťan, J.Ondrejka, J.Rizman a ďalší.
Prihovorili sa aj hostia L.Štefanec krajský predseda a krajský tajomník Ľ.Šteiniger.
Na záver zaznela pieseň Slovensko moje, otčina moja, ktorá je hymnou KDH.
Mimoriadny snem KDH zasadal v Žiline
100223, TO KR v ŽK
V sobotu 20.februára 2010 zasadal v Žiline mimoriadny snem KDH, na ktorom hnutie oslávilo 20.výročie svojho vzniku.
Snem bo spojený aj s Programovou konferenciou KDH, na ktorej sa diskutovali tézy volebného programu pre blížiace sa parlamentné voľby.
Snemu sa zúčastnil aj predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek, ktorý patril medzi viacerých ocenených čestnou medailou Kresťanskodemokratického hnutia.
Medzi hlavné závery snemu a programovej konferencie patrí motivácia a mobilizácia verejnosti v boji proti korupcii.
V predvolebnom programe sa chce KDH držať troch hlavných línií:
- zvýšenie transparentnosti v politike a väčšia dôvera v inštitúcie
- sociálne trhové hospodárstvo ako osvedčený nástroj na rozvoj strednej Európy
- spájať vzdelávanie, vedu a výskum s podnikaním
Odovzdávanie medaily J.Buzekovi 3 časti:

Z tlačovej besedy J.Buzeka : Prejav Jána Figeľa - 1. časť a 2. časť
. .

OC KDH v Martine udelilo Ďakovné listy
100225, TO KR v ŽK
Okresný predseda P.Belica zvolal 16.2.2010 Okresnú radu KDH v Martine, z príležitosti 20.výročia založenia KDH.
Stretnutia sa zúčastnili poslanec NRSR M.Fronc, krajský predseda L.Štefanec a krajský tajomník Ľ.Šteiniger, ktorí spolu s predsedom OC P.Belicom odovzdali Ďakovné listy tým, ktorí sa pričinili o vznik a existenciu KDH v okrese Martin.
Slová vďaky a Pamätné listy si prevzali RNDr. Lukáš Kráľ, Mária Magdaléna Kráľová, František Bugáň, Ondrej Marko, Alžbeta Pataráková, Žofia Šinálová, Viera Vojteková, Ing. Ján Páchnik, Jana Ertlová, Ing. Eduard Ďaďo, Ing. Jozef Ramšík, MUDr. Mikuláš Danko, Mária Hromková, Magdaléna Beniačová a Jozef Zvedela. Ing. Jozefovi Ramšíkovi ako prvý tajomník dostal od M.Fronca aj Pamätnú medailu.
Výťažok z plesu pre Detský domov v Bytči.
100223, predseda OC P.Weber
V sobotu 6. februára v Bytči sa konal v poradí už 8. Reprezentačný ples Kresťanskodemokratického hnutia. Organizátorom bolo Okresné centrum Kresťanskodemokratického hnutia v Bytči. Tohtoročný ples sa konal opäť tradične v Sobášnom paláci v Bytči, ktorý je po takmer dvojročnej rekonštrukcii opäť sprístupnený verejnosti.
Ples slávnostne otvorili MUDr. Miroslav Mikolášik, poslanec Európskeho parlamentu a Ing. Peter Weber, poslanec Žilinského samosprávneho kraja. Plesu sa zúčastnili aj poslanec NRSR Doc. Martin Fronc, člen predsedníctva KDH Ing. Peter Belinský a predseda krajskej rady Ing. Ladislav Štefanec. O kultúrny program sa postaral folklórny súbor Rovňan i terchovská muzika bratov Vnukovcov.
Tento ročník bol pod titulom benefičný, nakoľko výťažok v hodnote 300 Euro bude venovaný Detskému domovu v Bytči.
KDH v krajskom meste uvažuje o vlastnom kandidátovi.
100212, TO KR KDH v ŽK
Na otázky odpovedá Ladislav Štefanec predseda Krajskej rady a predseda OC KDH v Žiline.
1. V komunálnych voľbách KDH podporovalo Ivana Harmana na primátora, aký je teraz vzťah KDH k primátorovi Žiliny.
Áno, KDH pred voľbami podporovalo kandidatúru Ivana Harmana, pretože sme chceli pomôcť Žiline a ukončiť dlhé obdobe vlády Jána Slotu. Sme veľmi radi, že aj s prispením KDH sa toto úsilie podarilo. [Viac...].
Bratislava: 30.1.2010 zasadala Rada KDH.
100131, TO KR KDH v ŽK
Na programe Rady KDH bola vnútropolitická situácia, príprava kampane a schválenie kandidátky pre voľby do NRSR.
V prvom bode rezonovala téma transparentnosti, očisty verejného života, zákonnosti a vymožiteľnosti práva. V tomto bode Rada KDH prijala vyhlásenie[X].
V bode Schválenie kandidátnej listiny Rada schválila poradie od 2 až po 150 miesto.
1.až 8.miesto patrí vedeniu KDH. Za lídrom kandidátky predsedom KDH J.Fígeľom nasleduje predseda poslaneckého klubu v NRSR P.Hrušovský. Tretie až ôsme miesto obsadili podpredsedovia hnutia D.Lipšic, J.Brocka, M.Sabolová, J.Žitňanská, A.Marcinčin a I.Uhliarik.
Ďalšou skupinou boli lídri krajov. 9. až 16.miesto obsadili P.Abrhan/NRK/, M.Fronc/ZAK/, J.Hudacký/POK/, P.Muranský/BBK/, A.Šurkovský/BAK/, A.Přídal/TTK/, J.Stanko/KEK/ a M.Kvasnička/TNK/.
Sedemnáste miesto patrilo M.Gibalovej na návrh poslaneckého klubu. Na osemnáste až dvadsiate miesto navrhlo kandidátov predsedníctvo. M.Radošovský, M.Hlucháňová a R.Prochádzka.
Od dvadsiateho miesta boli schválené návrhy z regiónov, odborných zväzov a expertov.
Do 50-tky sa z nášho kraja umiestnili S.Bella/RK/ 23.miesto, Ľ.Šteiniger/KM/ 32.miesto a na 42.mieste bola schválená M.Kianičková/NO/.
Turčianske Teplice: 14.1.2010 zasadala Krajská rada Žilinského kraja.
100115, TO KR KDH v ŽK
Rada KDH 12.12.2009 odštartovala rokovania Okresných rád aj v našom kraji. Počas mesiaca december 2009 a január 2010 zasadali Okresné rady v celom žilinskom kraji aby sa pripravili na zostavenie kandidátky do NRSR.
V priestoroch SLK v T.Teplicia 14.1.2010 zasadala Krajská rada kDH ZA kraja. Zaoberala sa prípravou na komunálne voľby a zostavením poradia v kraji na kandidátnu listinu do NRSR. Vysoká účasť 88,5% prezradila vážnosť rozhodovania krajského orgánu KDH.
Poradie na kandidátku za Žilinský kraj je nasledovné: M.Fronc, S.Bella, Ľ.Šteiniger, M.Kianičková. P.Belica, V.Šiška, L.Bažík, A.Sočuvka, J.Dzúriková, M.Machilová, J.Putirka, Ľ.Potočiar a ďalší.
Konečné poradie na Kandidátnej listine uzatvorí nasledujca Rada KDH. Kandidátom prajeme veľa spechov.
Novoročné stretnutie v Rajeckých Tepliciach.
100115, TO KR KDH v ŽK
Ako je viac rokov dobrým zvykom, zvolal predseda OC KDH Žilina už tradičné Novoročné stretnutie členov KDH zo žilinského okresu tentoraz do Rajeckých Teplíc.
Stretnutie sa uskutočnilo v peknom a príjemnom prostredí mestského úradu v Rajeckých Tepliciach.
Na začiatok sa prítomným prihovoril primátor Rajeckých Teplíc Peter Dobeš ako aj predsedníčka KDK Rajecké Teplice a podpredsedníčka OC KDH Žilina Drahomíra Pagáčová.
Po slávnostnom novoročnom prípitku predsedu OC KDH Žilina Ladislava Štefanca a stretnutie pokračovalo spoločnou večerou. Po nej sa rozprúdila neformálna diskusia, ktorá trvala až do neskorých večerných hodín.
Stretnutia sa zúčastnilo takmer 90 členov KDH a pozvaných hostí, viacerí aj s manželkami či manželmi.
Za príjemné prostredie ďakujeme KDK Rajecké Teplice.

V Nižnej si pripomenuli 20.výročie založenia KDK
100114, TO KR KDH v ŽK
10.januára 2010 si členovia KDH z Nižnej a pozvaní hostia pripomenuli svoje začiatky. Na slávnosti bolo cez 120 účastníkov. Zúčastnených privítal a program moderoval J.Mišík.
Politický a hospodársky vývoj pred novembrom 1989 vo svojom príspevku priblížil E.Pánči [viac]. O situácii v cirkvi počas totality informovala Ľ.Jurínová, Vznik KDK a jeho činnosť predstavili G.Zrubcová a M.Tuková. Prihovorili sa aj prítomní hostia. Čas medzi príhovormi spríjemnila svojim programom spevácka skupina mladých.
Zúčastnení hostia: P.Belinský a P.Muranský členovia predsedníctva, M.Fronc poslanec NRSR, M.Mikolášik poslanec EP, krajský tajomník, predseda OC KDH V.Šiška a starosta obce E.Dedinský.
Interblue Group už neexistuje, ministerstvo však s ňou ďalej rokuje [ Viac ... ]
11.1.2010 sa uskutočnila Tlačová beseda po rokovaní KDH, SDKÚ-DS a SMK k situácii dopravcov [ Viac ... ]
Kaliňák prežije. Pretože je smerák Čítaj na www.sme.sk
V pléne sa najviac pýtajú Sárközi a Sabolová Čítaj na www.webnoviny.sk
FIGEĽ: Netreba revidovať minulosť, živiť traumy Čítaj na www.webnoviny.sk
Figeľ: Odchod KDH z vlády v roku 2006 je mementom pre partnerov Čítaj na www.spravy.pravda.sk
98% Francúzov a ja - Keď sa vlastenectvo vynucuje... Čítaj na www.blog.etrend.sk
LIPŠIC: Škandál s trhavinou je systémovým zlyhaním Čítaj na www.webnoviny.sk
M.Fronc: Aj keď nám je niekedy ťažko, s úsmevom je život krajší.
100105, TO KR KDH v ŽK
1.Ako ste strávili obdobie Vianoc?
Tradične v kruhu rodiny a blízkych. Keď hovorím o blízkych, mám na mysli aj tých, ktorí sú už na večnosti - spojili sme sa s nimi v modlitbe. Potom návštevou polnočnej sv. omše. Samozrejme boli aj darčeky, je to milé darovať a byť obdarovaný. Len mám pocit, že Vianoce sa dnes príliš komercionalizujú. Už v októbri obchodníci ponúkajú vianočný tovar. Zúžiť Vianoce len na darčeky a zabudnúť na ich pravý význam, nie je dobré. Viac ...

Majetky chce riešiť Lipšic. Pokojne aj s Ficom Čítaj na www.hnonline.sk
Reportáž z uvedenia do života knihy postihnutej poetky D.Vojtelovej, ktoré sa konalo pod záštitou MUDr. Miroslava Mikolášika, poslanca EP Čítaj na www.tvba.sk
Z blogu M.Mikolášika: S vakcínou po funuse Čítaj na www.mikolasik.blog.sme.sk
Novoročný príhovor predsedu Kresťanskodemokratického hnutia Jána Figeľa Čítaj na www.kdh.sk
J. FIGEĽ: Pre KDH je výzvou budovanie sociálneho, ale nie socialistického štátu Čítaj na www.tasr.sk
KDH sa chce podieľať na zmene smerovania Slovenska Čítaj na www.webnoviny.sk
Nezmyslom roka 2009 kraľovali politici Čítaj na www.pravda.sk
Ty si dobrá koza! Čítaj na www.pluska.sk
Harabin o rozdaných odmenách mlčí Čítaj na www.sme.sk
Strany nevyhodia lenivých poslancov Čítaj na www.sme.sk
V parlamente sedia bez návrhov Čítaj na www.sme.sk
Najmenej hlasuje Slota, strana ho bráni Čítaj na www.hnonline.sk

Figeľ: KDH prežije HZDS a možno aj Smer Čítaj na www.aktualne.centrum.sk
Na Slovensku zažívame devalváciu morálky a autorít, tvrdí Figeľ Čítaj na www.pravda.sk
Podľa Figeľa dochádza v SR k relativizácii hodnôt Čítaj na www.webnoviny.sk
Podnikatelia s vodou plastovou Čítaj na www.hnonline.sk
FIGEĽ: Rok 2009 si zapamätáme ako ťažký rok Čítaj na www.webnoviny.sk.: Zobraziť     : aktuálny mesiac   : všetko   : rok 2012   : rok 2011   : rok 2010   : rok 2009   : rok 2008   : rok 2007   : roky 2006-1999 :.

   Aktuality v regiónoch :     • Bytča, Kysuce, Žilina   • Orava   • Liptov   • Turiec  •