Pre aktualne informácie klikni na:


KOMUNÁLNE VOĽBY

Kandidát na primátor Ružomberka


Žilinský kraj na facebooku
Žilinský kraj na stránkach KDH
25 rokov KDH
Voľby do NRSR 2016

Kandidáti ZA kraja
R O K        2008

Predseda KR a predseda KP KDH-OKS pri ŽSK, informovali o stave v ŽSK
081213, TO KR KDH v ŽK
Krajská rada na svojom zasadnutí rokovala dianí v ŽSK, voľbách do EP a ŽSK v roku 2009. Predseda Blanár predložil na rokovanie do komisií rozpočet na rok 2009. Rozpočet nie je prehľadný a detailný, no i napriek tomu vidia poslanci neprofesionálny prístup k jeho zostaveniu. Jeden príklad: Nákup štyroch kosačiek z úveru za 400000,- Sk. Gymnázium v Žiline na Varšavskej ceste už jednu novú má, "zrejme gymnázium bude podnikať v kosení trávy".
Určite by vedeli pracovníci zariadení, ktorých zriaďovateľom je ŽSK peniazie využiť účelnejšie, keby pracovníci úradu s nimi komunikovali a rozpočet by odrážal ich reálne potreby.
Kandidáti na poslancov M.Fronc a M.Mikolášik predstavili svoje pohľady na kampaň a deklarovali vzájomne koordinovaný postup v kampani v rámci žilinského kraja.


Predsedom KPMaRS sa stal primátor Ružomberka M.Slašťan
081127, TO KR KDH v ŽK
Podpredseda KDH pre samosprávu Pavol Tarcala zvolal na 27.11.08 zasadnutie Rady KPMaRS do Ružomberka. Rada KPMaRS schválila novelizáciu stanov a zvolila nového predsedu Michala Slašťana primátora Ružomberka.
Zaoberala sa aj postavením zástupcov KDH v samospráve a odporučila spoločný postup na každej úrovni. Hovorilo sa o problémoch pri presune kompetencií na samosprávu /kompetencie prichádzajú, ale finančné prostriedky zaostávajú/. Je potrebné nájsť riešenie ako znížiť náklady pri žiadostiach na projekty ak sú neúspešné /príklad z Poľska: časť dokladovania a vysporiadania až po predbežnom schválení/. Pri financovaní prostredníctvom projektov sú malé obce diskriminované. Výzvy boli zatiaľ len pre školstvo, SR v čerpaní zaostáva. Pri realizácii nájomných bytov je negatívnym prvkom stanovená maximálna plocha výmery. Jedným z možných pôsobení našich zástupcov a presadzovanie záujmov je aj prostredníctvom ZMOSu.


V Turčianských Tepliciach rokoval Okresný snem
081123, TO KR KDH v ŽK
V sobotu 22.11.08 sa uskutočnil Okresný snem KDH v Turčianskych Tepliciach. Rokovanie Okresného snemu obohatili informáciami hostia: poslanci EP A.Záborská a M.Mikolášik, poslanec NR SR D.Lipšic, poslanec ŽSK P.Belica a krajský tajomník Ľ.Šteiniger. Informácie boli podnetom k diskusii, dikusné príspevky sú jedným z podnetov k realizovaniu kresťanskej politiky na úrovni kraja, štátu i Európy.
Vo voľbách predstaviteľov v okrese sa predsedom stal Jozef Kováč a za podpredsedov boli zvolení Daniel Baťka a Marcela Machilová.


Výmenné lístky opäť v parlamente
081118, kt
Čítaj na www.kdh.sk


KDH si pripomenulo výročie 17. novembra 1989 aj v Žiline a Ružomberku
081118, TO KR KDH v ŽK
Dopoludnia 17.11.08 si položením venca a zapálením sviec pri Pamätníku obetí komunizmu v Žiline podpredseda KDH Martin Fronc s ďalšími členmi KDH pripomenuli obeti totalitného režimu a 17.november 1989 ako významný medzník v boji za slobodu. Slobodu, ktorú mnohí mladí berú ako samozrejmosť.
Podvečer si výročie novembra pripomenul M.Fronc a krajský tajomník KDH Ľ.Šteiniger spolu s primátorom mesta M.Slašťanom, J.Milanom okresným predsedom KDH v Ružomberku a ďalšími predstaviteľmi KDH v Ružomberku pri Súsoší Slobody zapálením sviečok.
Nežná revolúcia v novembri v roku 1989, zosobňuje pád totalitného komunistického režimu. Ako svetlý príklad okolitým krajinám, významným spôsobom zviditeľnila vo svete Československo ako vysoko kultivovanú spoločnosť s uvedomelými občanmi, a s totalitnou vládou schopnou samoreflexie. Uskutočnil sa prevrat v demokratickú spoločnosť, ktorý nám mohol závidieť celý svet.
O spomienke v Bratislave čítaj na www.kdh.sk


Zasadnutie Okresnej Rady KDH Bytča 13.11.2008.
081117, TO KR KDH v ŽK
Na úvod zasadnutia okresnej rady v Bytči odovzdal podpredseda KDH Martin Fronc za súťaž „Naj rodinná dovolenka“ , ktorú osobne organizoval, slečne Lucke Jantákovej z Bytče mimoriadnu cenu. Ďalšími bodmi zasadnutia boli informácie z predsedníctva KDH a vnútropolitická situácia, ktorú predniesli už spomínaný podpredseda KDH Martin Fronc spolu s ďalším hosťom členom predsedníctva KDH Petrom Bobulom. V rámci prípravy okresného centra KDH v Bytči na nadchádzajúce voľby do samosprávneho kraja určili zoznam kandidátov do VÚC za okres Bytča a odporúčanie pre kandidatúru na predsedu VÚC. V rámci diskusie okrem už spomínaných tém rezonovala príprava na už tradičný Reprezentačný ples KDH, ktorý sa uskutoční 7.2.2009 v KD Bytča.


Zasadala krajská rada Klubu predstaviteľov miestnej a regionálnej samosprávy /KPMaRS/.
081113, TO KR KDH v ŽK
Na 12.11.2008 podpredseda KDH Pavol Tarcala zvolal zasadnutie Krajskej rady KPMaRS. Zasadnuite sa uskutočnilo v Medzibrodí nad Oravou, kde zástupcov z okresov privítal starosta obce Michal Janota, ktorý bol zvolený za predsedu krajskej rady KPMaRS. Za podpredsedu Ladislava Bevilaqvu. [ Viac ]


Zasadnutie zastupiteľstva ŽSK opäť v piatok, v rozpore s Rokovacím poriadkom.
081110, TO KR KDH v ŽK
Predseda ŽSK Blanár zvolal zastupiteľstvo na 7.11.2008 piatok. Riadne 23. rokovanie Zastupiteľstva ŽSK zvolal v rozpore s článkom 5 ods. 3 Rokovacieho poriadku Zastupiteľstva ŽSK.
Na porušenie Rokovacieho poriadku upozornil poslanec Pavlásek, ktorý dal k tomuto návrh uznesenia a predseda nedal o ňom hlasovať. Pavlásek: "Podľa môjho presvedčenia použil formálnu obštrukciu na to, aby sa vyhol hlasovaniu o uznesení, bol si zrejme vedomý nezákonného postupu a "tvrdej" reakcie zastupiteľstva prijatým uznesením. [ Viac ] [ Hlasovanie ]


Stanovisko KDH k zvoleniu prezidenta Baracka Obamu
081108, kt
Čítaj na www.kdh.sk


STV nesmie byť vládne, ale verejnoprávne médium.
081108, kt
Čítaj na www.kdh.sk


KDH navrhuje zriadiť fond na obmedzenie energetickej chudoby.
081108, kt
Čítaj na www.kdh.sk


Zasadnutie zastupiteľsva ŽSK v piatok 31.10.2008.
081103, TO KR KDH v ŽK
Predseda ŽSK zvolal zasadnutie zastupiteľstva na piatok poobede 14.30 hod. 31.10.2008. Deň pred sviatkom Všetkých svätých a dva dni pred Pamiatkou zosnulých. V ten deň boli mnohí už odcestovaní, aby navštívili hroby svojich blízkych, ak sa chceli zúčastniť na zasadnutí, museli svoje návštevy prerušiť. [ Viac ] [ Hlasovanie ]


Rokovanie KDH na Liptove.
081027, TO KR KDH v ŽK
27.10.2008 sa v Ružomberku uskutočnilo viacero rokovaní orgánov KDH. Stretli sa starostovia za KDH s predsedom KDH Pavlom Hrušovským. Študenti Gymnázia diskutovali s Danielom Lipšicom o trestnom práve a jeho zmenách. Predsedníctvo KDH a ďalší členovia KDH z kraja si uctili pamiatku černovských martýrov položením vencov k pamätníku, pred svojim rokovaním. Poobede rokovala v Černovej aj Okresná rada OC KDH v Ružomberku, ktorá svoje rokovanie ukončila návštevou pamätníka a položením venca. V tradícií zasadnutia predsedníctva v Černovej a pripomenutia si udalostí v Černovej spred viac ako 100 rokov bude KDH pokračovať aj v budúcnosti, informoval predseda KDH Hrušovský.


Hrušovský: Hlasovanie ministra Kubiša v Rade Európy jasne hovorí, že Fico klamal Cirkev i voličov
081027, kt
Čítaj na www.kdh.sk


Stretnutie v Liptovských Sliačoch.
081027, TO KR KDH v ŽK
25.10.2008 v Liptovských Sliačoch si KDH´áci pripravili Batôžkové posedenie pre členov a sympatizantov KDH. Príjemné posedenie pri hudbe poctili svojou návštevou hostia, podpredseda KDH Martin Fronc a krajský tajomník Ľubomír Šteiniger. O dobrú náladu sa postarali viaceré miestne folklórne hudobné zoskupenia. Za toto milé podujatie treba poďakovať Š.Likavčanovi, R.Salákovi, starostovi obce J.Ondrejkovi a všetkým, ktorí priložili ruku k dielu.


Ďalší snem v kraji potvrdil doterajšieho predsedu
081018, TO KR KDH v ŽK
V piatok 17.10.2008 sa uskutočnil Okresný snem OC KDH v Martine. Účasť delegátov cez 70% dokázala, že aj na Turci je KDH pevné. Je už tradíciou v tomto roku, že snemy sú volebné. Predsedom sa opäť stal Peter Belica a za podpredsedu bol zvolený Michal Kráľ. Svojou účasťou podporili snem aj podpredseda KDH Martin Fronc, člen predsedníctva Albín Viater, asistent ústredného tajomníka Peter Socher a krajský tajomník Ľubomír Šteiniger. Podľa M.Fronca v budúcoročných voľbách do EP, ide hlavne o úspešný výsledok pre KDH. Úspech jednotlivých kandidátov je druhoradý.


Celoslovenské kolo mladých v Bratislave
081017, kt
Víťazné družstvo mladých Žilinského kraja v halovom futbale sa zúčastnilo celoslovenského kola, ktoré sa odohralo 4.10.2008 v Bratislave . Zúčastnili sa družstvá 7 krajov, ktoré hrali v dvoch skupinách. V skupine A zvítazilo družstvo Bratislavského kraja pred Nitrianskym krajom. V skupine B sa vítazom stal Trnavský kraj, pred Žilinským.
Semifinálové stretnutie o 3. miesto zohrali druhí v skupinách: Nitriansky kraj - Žilinský kraj s výsledkom 4 : 5. Vo finále sa stretli vítazi skupín: Bratislavský kraj – Trnavský kraj 4 : 2.
Konečné poradie: 1. Bratislavský kraj, 2. Trnavský kraj, 3. Žilinský kraj, 4. Nitriansky kraj, 5. Banskobystrický kraj, 6. Trenciansky kraj a 7. Prešovský kraj.
Družstvo z Dolného Kubína, ktoré obsadilo tretie miesto blahoželáme. Na odovzdávaní cien sa zúcastnili aj poslanci NR SR Pavol Abrhan a Stanislav Kahanec.


Ľuboš Stríž staronový predseda OC KDH v Čadci
081009, kt
Predsedajúci Ľubomír Potočiar privítal hostí, predsedu KDH Pavla Hrušovského, člena predsedníctva Petra Bobulu, krajského predsedu Milana Guru a krajského tajomníka Ľubomíra Šteinigera. Jedným z bodov rokovania boli aj voľby. Okresný snem potvrdil na funkcii predsedu Ľuboša Stríža, podpredsedami sa stali František Prívara, Agnesa Hadrabová a Jozef Golis. Predseda vo svojom príhovore vyzval delegátov k otvorenej a úprimnej diskusii. Záujem o dianie v KDH zo strany delegátov bol veľký, čomu nasvedčuje aj fakt, že delegáti a hostia Okresného snemu KDH sa rozišli až po 21. hodine. Poďakovanie za dobrý priebeh snemu patrí klubu v Čiernom pod vedením starostu Pavla Gomolu.


Ladislav Štefanec potvrdený na predsedu OC KDH v Žiline
081009, kt
Tak ako každý Okresný snem v tomto roku aj žilinský bol volebný. Na funkcii predsedu ostal Ladislav Štefanec, za podpredsedov boli zvolení Peter Belinský, Ladislav Gabčo, Drahoslava Pagáčová. Hostia M.Fronc a D.Lipšic priblížili vnútropolitickú situáciu, ktorá rozprúdila živú diskusiu čo je správne a ako ďalej pokračovať, čím osloviť ľudí okolo nás. Že bol záujem o dianie v KDH a na politickej scéne svedčí i takmer päť hodín rokovania.


Fronc: Mikolaj nemôže mlčať!
081009, kt
Čítaj na www.kdh.sk


Aj po Okresnom sneme v Snežnici je vedenie okresu nezmenené
081006, kt
V nedeľu 5.10.2008 sa v Snežnici konal Okresný snem OC KDH Kysucké Nové Mesto. Po dvoch rokoch je opäť potvrdené minulé vedenie okresu. Predsedom sa stal Rudolf Macúš a za podpredsedov boli zvolení Ján Pokrivka, Štefan Richtárik a Anna Šteinigerová. Vízie a kroky vedenia hnutia predstavili hostia Martin Fronc a Peter Bobula. [ Viac ]


Hazardná politika Žilinského samosprávneho kraja
081006, kt
Zámer predsedu ŽSK obnovovať vozový park prostredníctvom úveru je veľmi jednoduchý, ale je aj vysoko riskantný z pohľadu úverového zaťaženia samosprávneho kraja. Peniaze, ktoré do obnovy vložila banka, bude totiž potrebné v budúcnosti vrátiť. [ Viac ]


Ministerstvo zdravotníctva nemá koncepciu ani po výmene ministra
081004, kt
Čítaj na www.kdh.sk


KDH vyzýva vládu, aby nezhoršovala konkurenciescopnosť Slovenska
081004, kt
Čítaj na www.kdh.sk


Jednotkou na kandidátke KDH do EP bude Martin Fronc
080927, kt
Rada KDH sa na svojom zasadnutí 27.9.2008 zaoberala okrem vnútropolitickej situácie aj zostavovaniu kandidátky do EP. V prvom kole boli navrhnutí traja kandidáti podpredseda KDH pre zahraničnú politiku M.Fronc a poslanci EP A.Záborská a M.Mikolášik. Po emotívnych vystúpeniach kandidátov s výrazným náskokom 67 hlasov sa jedničkou stal M.Fronc. Podľa Fronca nejde o osoby, ale o KDH a jeho postavenie v spoločnosti. Ako poslanec EP chce podporovať zachovanie suverenity SR, napr. v oblasti daňovej politiky, odvodov, kultúrno etických otázkach, ... Žilinský kraj bol v návrhoch úspešný, na kandidátke má dvoch kandidátov Martina Fronca a Miroslava Mikolášika.
Výsledné poradie kandidátky do EP:
1. Martin Fronc
2. Ján Hudacký
3. Anna Záborská
4. Miroslav Mikolášik
5. Ján Vančo
6. Peter Lenč
7. Roman Adamčík

O ôsmom a ďalších miestach rozhodne budúca Rada KDH.


V Bytči sa stal Peter Weber opäť predsedom Okresného centra
080927, kt
Na Okresnom sneme OC KDH v Bytči, ktorý sa konal 26.9.2008 bolo zvlené nové vedenie okresu. Za predsedu bol potvrdený opäť Peter Weber. Za podpredsedov boli zvolení Pavol Chvalnik, Mária Bačikovská, Elena Sadloňová a Jozef Hanulík. V kontrolná komisia bude pracovať opäť v zložení Vladimír Gábriš, Kamila Mešová a Štefan Frolo. Snem sa zaoberal aj prípravou do budúcoročných volieb zastupiteľstva ŽSK a diskutovalo sa tiež o probléme regulácie starého koryta Váhu, nakoľko úsek Bytča – Predmier – Plevník je ohrozený záplavami.


Brocka: Finančné trhy sa ukľudňujú, slovenská vláda stráca rozum!
080927, kt
Čítaj na www.kdh.sk


Harabin musí dostať „červenú kartu“
080927, kt
Čítaj na www.kdh.sk


Celoslovenská púť kresťanských demokratov v Levoči
080903, kt
Už sa stalo tradíciou, že v poslednú augustovú nedeľu putujú KDH-áci z celého Slovenska na najstaršie pútne miesto východného Slovenska v Levoči. Tak aj tento rok sa uskutočnil už deviaty ročník putovania na Mariánsku horu. Zo Žilinského kraja sme prišli autami i autobusom.
[Viac]


Popoludnie s KDH v areáli futbalového ihriska v Radoli
080802, kt
V sobotu 2.8.208 od 7.00 hog.od rána sa varil guláš pod taktovkou predsedu OC KDH p.Macúša a hlavného kuchára p.Prievozníka.
Traja turisti zdolali aj cestu ku kaplnke a späť, ktorá je postavená nad Snežnicou. Unavení a zmorení lúčmi slnka sa vrátili na Radoľské ihrisko, kde sa posilnili dobrým gulášom. [ Viac ]


Najvyšší vrchol Nízkych Tatier Ďumbier zdolaný už 18.krát
080727, kt
Ako aj v minulých rokoch v posledný júlový víkend, tak aj tento sa uskutočnil výstup Kresťanskodemokratickej mládeže /KDMS/ pod záštitou predsedu KDH Pavla Hrušovského na najvyšší vrchol Nízkych Tatier Ďumbier.
[ Viac ]


Výstup na Bralovú skalu v Sklenom 826m
080724, kt
V sobotu ráno 19.7.2008 sa začali schádzať účastníci výstupu v základnom tábore, ktorý bol pred bytovkou predsedníčky OC KDH v Turčianskych Tepliciach Márie Ivaničovej. Po krátkom občerstvení a príhovore pani Ivaničovej a poslanca EP M.Mikolášika sme sa vybrali smerom k Bralovej skale, okolo futbalového ihriska. [Viac]


Reakcia Daniela Lipšica na vyhlásenie Róberta Fica k stretávaniu sa člena vlády s osobami podozrivými z tresnej činnosti
080720, kt
Čítajte na www.kdh.sk


Regulácia cien energií – slabosť, či sila Ficovej vlády
080720, kt
Čítaj na www.kdh.sk


Mikolášik: Lisabonskú zmluvu nemožno resuscitovať
080626, kt
Za Lisabonskú zmluvu v EP nehlasoval a nesúhlasí s jej oživovaním po írskom "nie". Únii totiž hrozí, že sa takýmito pokusmi zdiskredituje, hovorí v rozhovore pre EurActiv.sk slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik. Viac ...


Vystúpenie Hrušovského v Európskom parlamente
080617, kt
Záznam z vystúpenia predsedu KDH Pavla Hrušovského v Európskom parlamente dňa 10.6.2008. Video 48,8 MB


Zasadnutie Rady KDH v Prešove
080617, kt
Rada KDH zasadala 14.júna 2008 v Prešove, zaoberala sa dvojročným pôsobením vlády, rodinnou politikou, prijala unesenie k referendu v Írsku, k voľbám do EP. Viac ...


Konferencia "Viac pre rodinu" v Pálffyho paláci organizovana s podporou Nadacie Konrada Adenauera, Nadacie Antona Tunegu a s podporou poslanca EP Miroslava Mikolasika.
080617, ls
Konferencie "Viac pre rodinu" sa zúčastnili aj zástupcovia zo Žilinského kraja. Je dôležité problémy poznať, hovoriť o nich, podeliť sa o skúsenosti a najdôležitejšie je realizovať ich v praxi. Konferenciu otvoril A.Kramara, ktorý účastníkom na príklade štúdia na škole pripomenul , že každý problém je vnímaný z viacerých uhlov pohľadu /žiaka, vyučujúceho/, avšak treba hľadať optimálne riešenie. Moderoval B.Rajčáni. Viac ...


Európske dni KDH v Kremnici pod záštitou Miroslava Mikolášika poslanca EP
080617, ls
V dňoch 6. a 7. júna sa v hoteli Golfer v krásnom prostredí mesta Kremnica uskutočnili Európske dni KDH. Uvedeného stretnutia sa na pozvanie poslanca EP Miroslava Mikolášika zúčastnili hostia z celého Slovenska. Účastnici sa stretli s poslancami EP M.Mikolášikom a A.Záborskou, ako aj predsedom hnutia P.Hrušovským a podpredsedami KDH M.Sabolovou, M.Froncom a J.Brockom. Diskutovalo sa o význame EÚ pre Slovensko, ako zmierniť negatívne dopady pri zavedení eura, ...


V Ružomberku sa 13.júna 2008 uskutočnilo stretnutie starostov a primátorov zvolených za KDH v obciach Žilinského kraja.
080617, kt
Sekretár pre regióny KDH, člen predsedníctva KDH a primátor Bratislavy, Andrej Ďurkovský zvolal pracovné stretnutie starostov a primátorov zvolených za KDH v Žilinskom kraji do Ružomberka. [ Viac ]


Poslanci SDKÚ v ŽSK zabudli na svoje predvolebné sľuby a sklamali voličov pravicovej koalície.
080606, TO KR KDH v ŽK (Tlačová správa z Krajskej rady)
Krajská rada /KR/ KDH v Žilinskom kraji vyzýva SDKÚ-DS na plnenie „Dohody o volebnej koalícii“ a „Spoločnom postupe po voľbách do ŽSK“ uzatvorenej pred voľbami do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja /ŽSK/ v roku 2005. To je jeden z výstupov rokovania žilinskej Krajskej rady, ktorá sa uskutočnila 29.mája 2008 v Radoli. Viac ...   


Nové vedenie v Dolnom Kubíne.
( 26.05.08 LuS )
V nedeľu 26.05.2008 na okresnom Sneme KDH v DK si deligáti zvolili na dvojročné obdobie nové vedenie okresu. Predsedom sa stal Zdenko Kubáň, starosta z Malatinej, jeho podpredsedami budú páni Škvarka, Paluga a Lakoštík.
Snem vyjadril znepokojenie nad bezdôvodným odvolaním 65 riaditeľov sociálnych, zdravotníckych a kultúrnych zariadení, ktorých zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj.    [ Foto ]


Ďakovná sv. omša podnikateľov v Žiline.
( 12.05.08 LuS )
V nedeľu 04.05.2008 v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline bola ďakovná sv.omša podnikateľov, manažérov, zamestnávateľov a zamestnancov, Viac ...     [ Foto ]


Zlučovanie domovov dôchodcov DSS Hrabové.
( 06.05.08 PeW )
Reakcia poslanca Žilinského samosprávneho kraja Petra Webera na zlučovanie Domovov sociálnych služiev /DSS/. Prevzaté z MY ŽILINSKÉ NOVINY    Viac ...


Stretnutie Zväzu kresťanských lekárov a zdravotníkov, 26.4.2008 v Bielom Potoku.
( 27.04.08 LuS )
V peknom prostredí Penziónu pod Vlkolíncom v Bielom Potoku pri Ružomberku sa uskutočnilo stretnutie lekárov a zdravotníkov žilinského a banskobystrického kraja. Záštitu nad rokovaním zväzu mal poslanec EP MUDr. Miroslav Mikolášik. [www.mikolasik.sk]
Zúčastnených privítal a rokovanie otvoril predseda zväzu Doc. MUDr. Ján Porubský CSc. Predstavil činnosť a zámery zväzu. Na programe stretnutia bol rozobraný aktuálny stav zdravotníctva, hovorilo sa o expertoch KDH a o potrebe inštitútu rodinného lekára. V diskusii hovorili o komplexnom hodnotení pracovníkov v zdravotníctve a o dôležitosti priniesť nové témy a tie jednoduchou formou odkomunikovať s verejnosťou.
Jednou zo zaujímavých časti diskusie bola aj výmena vzájomných praktických skúsenosti. Zúčastnení deklarovali potrebu užšej spolupráce zväzu s PR KDH. Predseda zväzu informoval o pripravovanom celoslovenskom sneme Zväzu kresťanských lekárov a zdravotníkov, ktorý sa uskutoční pravdepodobne 31.mája 2008.
Stretnutie ukončil predseda zväzu. Poprial veľa úspechov a poďakoval za účasť na stretnutí.


Zasadalo zastupiteľstvo Žilinského samosprávneho kraja /ŽSK/. Časť poslancov SDKÚ pomohla pri čistení 65 riaditeľských postov k 30.4.2008, pod taktovkou predsedu Blanára. [HLASOVANIE]
( 23.04.08 TO KR KDH v ŽK )
22.4.2008 sa uskutočnilo riadne zasadnutie poslancov ŽSK. Na návrh predsedu Blanára, bez rokovania v komisiách bol zaradený bod programu, ktorý umožnil plošne odvolať 65 riaditeľov zariadení, ktoré sú v pôsobnosti ŽSK /v sociálnej oblasti, kultúre a zdravotníctve/.    Viac ...


12.04.2008 sa uskutočnil futbalový turnaj o pohár predsedu KDH. Krajské kolo pod záštitou podpredsedu KDH a poslanca NR SR Martina Fronca.
( 19.04.08 TO KR KDH v ŽK )
V Liptovských Sliačoch sa stretli mladí zo šiestich okresov Žilinského kraja pri futbalovom zápolení o postup na celoslovenský turnaj o pohár predsedu KDH. Prvé miesto a postup si vybojovali hráči družstva z Dolného Kubína. Martin neobhájil prvenstvo    Viac ...


25.03.2008 sme si pripomenuli 20.výročie Sviečkovej manifestácie.
( kt )
Cca 100 členov a sympatizantov KDH zo Žilinského kraja sa zúčastnili na spomienke udalostí z pred 20.rokov. Boli sme na Slávnostnej bohoslužbe, po skončení ktorej sme išli vo sviečkovom sprievode na Hviezdoslavovo námestie ku kostolu Notre Dame, kde sme boli prítomní na odhalení pamätníka. Potom niektorí účastníci autobusového zájazdu boli na Hlavnom námestí na koncerte a niektorí na Rybnom námestí, kde sa stretli s ďalšími účastníkmi a spoločne sa modlili.
Sviečková manifestácia je významným medzníkom v zlome komunistického režimu, bol to jeden z prvých krokov k pádu štyridsaťročnej totality. Manifestácia bola tichým protestom veriacich so sviečkou v ruke a modlitbou na perách za náboženské slobody a dodržiavanie ľudských práv. Za vymenovanie katolíckych biskupov v neobsadených diecézach na Slovensku a úplnú náboženskú slobodu.
Studený vietor a zima počas osláv nám pripomenul odhodlanie priamych účastníkov Sviečkovej manifestácie. Pred 20.rokmi nepriazeň počasia ešte doplnila polícia kropiacimi autami, vodnými delami, obuškami, ... Nadšení prežitými zážitkami a spomienkami sme z Bratislavy odišli po 20.00 hodine.


10.03.2008 stretnudie s vedením KDH v Žilinskom kraji.
( kt )
V Likavke sa uskutočnilo stretnutie predsedov klubov KDH, členov okresných rád v Žilinskom kraji s vedením KDH. Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia všetkých okresov v Žilinskom kraji /cca 120 ľudí/.  Viac ... ,  [ foto ]


28.02.2008 VYHLÁSENIE Krajskej rady KDH v Žilinskom kraji.
( kt )
Krajská rada KDH v Žiline sa pripája k stanovisku vedenia strany prezentovanému na tlačovej konferencii z 21.2.2008 a vyjadruje podporu vedeniu KDH pod vedením predsedu hnutia Pavla Hrušovského a zachovaniu jednoty Kresťanskodemokratického hnutia.


22.2.2008 Rokovala Okresná rada v Námestove.
( kt )
Členovia Okresnej rady v Námestove zobrali na vedomie vystúpenie poslancov NR SR V.Palka, P.Minárika, R.Bauera a F.Mikloška z KDH. Okresná rada prijala uznesenie. ktorým podporila vedenie Kresťanskodemokratického hnutia na čele s Pavlom Hrušovským. Okrem inýhe sa Okresná rada zaoberala aj prípravou Okresného Snemu, ktorý sa bude konať 20.4.2008.  


19.2.2008 Zastupiteľstvo VÚC Žilina.   Stanovisko P.Webera.  
( kt )
Na zasadnutí zastupiteľstva ŽSK som predkladal dva zásadné pozmeňujúce návrhy k všeobecným záväzným nariadeniam ŽSK a to v oblasti kultúry a v oblasti rozvoja vidieka. Všeobecne záväzné nariadenie Žilinského samosprávneho kraja o poskytovaní dotácií  Viac ...


22.1.2008   Byty, či hala?       Reakcia poslanca MZ v Bytči P.Webera
( kt )
V decembri 2006 som sa stal poslancom MZ v Bytči. Občania nás volili aj na základe  priorít v našich programoch. Môj volebný program je verejne známi a mojím cieľom  bolo a je jeho napĺňanie. Mimochodom prvým bodom je výstavba nájomných bytov,  druhým sociálne zariadenie pre starších ľudí a tretím   Viac ... PLESY
- 12.01.2008 v Bytči
- 19.01.2008 v Liptovskom Hrádku
- 26.01.2008 v Ružomberku
- 01.02.2008 v Nitre - celoslovenský kontakt
- 02.02.2008 v Martine

.: Zobraziť     : aktuálny mesiac   : všetko   : rok 2012   : rok 2011   : rok 2010   : rok 2009   : rok 2008   : rok 2007   : roky 2006-1999 :.

   Aktuality v regiónoch :     • Bytča, Kysuce, Žilina   • Orava   • Liptov   • Turiec  •